BAREBACK RIDING
Place Member Name City 1st GO 2nd GO Total
  Score Points Score Points Points
1. SALAZAR, ERICK VALENTINE, NE 46.0 10.00 0.0 0.00 10.00
2. NIGHTPIPE, CORBIN PARMELEE, SD 39.0 9.00 0.0 0.00 9.00
3. HENRY, WILLARD ST.FRANCIS, SD 0.0 0.00 0.0 0.00 0.00
BARREL RACING
Place Member Name City 1st GO 2nd GO Total
  Time Points Time Points Points
1. STEVENS, LAYNI ST. LAWRENCE, SD 18.095 10.00 17.692 10.00 20.00
2. MENZEL, TESSA QUINN, SD 18.152 9.00 17.991 8.00 17.00
3. RETZER, PRAIRIE LONG LAKE, SD 18.360 7.00 18.004 7.00 14.00
4. LOESCH, SAVANNAH PIERRE, SD 18.434 6.00 18.453 6.00 12.00
5. VANLIERE, MEGAN PIERRE, SD 19.809 0.00 17.881 9.00 9.00
6. CARLEY, JOEY PHILIP, SD 18.314 8.00 18.938 0.00 8.00
7. HOFFINE, BAYLIE COLOME, SD 18.654 2.00 18.512 4.00 6.00
8. WIENTJES, CHANNING MOUND CITY, SD 18.470 5.00 23.562 0.00 5.00
9. RETZER, KODI LONGLAKE, SD 18.912 0.00 18.478 5.00 5.00
10. HUSTED, HALEY HARROLD, SD 18.624 4.00 18.737 0.00 4.00
11. THEOBALD, SYDNEY FT. PIERRE, SD 18.638 3.00 18.594 1.00 4.00
12. GROPPER, TAWNY LONG VALLEY, SD 18.778 1.00 18.560 3.00 4.00
13. FULTON, JENNA ST. LAWRENCE, SD 23.780 0.00 18.573 2.00 2.00
14. HANSON, RAMEE JO BURKE, SD 19.809 0.00 31.784 0.00 0.00
15. RED HAWK, TASHINA MISSION, SD 20.344 0.00 20.909 0.00 0.00
16. SCHUYLER, SAIGE HAMILL, SD 18.880 0.00 18.672 0.00 0.00
17. STEVENS, JOSI ST. LAWRENCE, SD 19.464 0.00 23.868 0.00 0.00
18. TIBBS, LAYNA FT PIERRE, SD 19.307 0.00 19.089 0.00 0.00
19. STROUP, TAYLEE FORT PIERRE, SD 19.568 0.00 19.231 0.00 0.00
20. GOLDADE, TESSA TIMBER LAKE, SD 20.594 0.00 19.674 0.00 0.00
21. SANDQUIST, GRACIE TRAIL CITY, SD 100.000 0.00 19.202 0.00 0.00
22. ROSE, EMILY FORT PIERRE, SD 19.575 0.00 18.944 0.00 0.00
23. TIBBS, JAYDA FORT PIERRE, SD 23.230 0.00 23.242 0.00 0.00
24. CARROLL, CHEYENNE HARROLD, SD 18.971 0.00 19.062 0.00 0.00
25. ELWOOD, HALEIGH RELIANCE, SD 20.704 0.00 24.537 0.00 0.00
26. GABRIEL, SAGE QUINN, SD 19.032 0.00 18.750 0.00 0.00
27. GUINN, CAYCEE RELIANCE, SD 19.239 0.00 18.971 0.00 0.00
28. GUINN, TARYN RELIANCE, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
29. HAM, MEZA SHADEHILL, SD 100.000 0.00 19.916 0.00 0.00
30. KAMMERER, BOBBI PHILIP, SD 19.470 0.00 23.649 0.00 0.00
31. KNIPPLING, KAZNEY CHAMBERLAIN, SD 19.146 0.00 100.000 0.00 0.00
32. LONG, LORENDA TIMBER LAKE, SD 18.808 0.00 18.891 0.00 0.00
33. O'DANIEL, KATY JADE KADOKA, SD 24.528 0.00 18.939 0.00 0.00
34. ROMERO, SUMMER WINNER, SD 19.738 0.00 18.668 0.00 0.00
35. SCHONEBAUM, LAINEE BURKE, SD 19.410 0.00 18.729 0.00 0.00
36. DOUGHERTY, CHEYENNE COLOME, SD 19.977 0.00 100.000 0.00 0.00
37. STUWE, SIERRA HOVEN, SD 20.212 0.00 19.645 0.00 0.00
38. GRIMES, RAYNA KYLE, SD 19.229 0.00 19.089 0.00 0.00
BREAKAWAY ROPING
Place Member Name City 1st GO 2nd GO Total
  Time Points Time Points Points
1. HAM, MEZA SHADEHILL, SD 3.380 9.00 3.460 6.00 15.00
2. O'DANIEL, KATY JADE KADOKA, SD 5.260 6.00 2.830 7.00 13.00
3. FULTON, JENNA ST. LAWRENCE, SD 2.370 10.00 100.000 0.00 10.00
4. SCHONEBAUM, LAINEE BURKE, SD 100.000 0.00 2.340 10.00 10.00
5. THEOBALD, SYDNEY FT. PIERRE, SD 4.630 7.00 5.450 2.00 9.00
6. TIBBS, LAYNA FT PIERRE, SD 100.000 0.00 2.760 9.00 9.00
7. STEVENS, JOSI ST. LAWRENCE, SD 4.290 8.00 100.000 0.00 8.00
8. CARLEY, JOEY PHILIP, SD 100.000 0.00 2.790 8.00 8.00
9. STEVENS, LAYNI ST. LAWRENCE, SD 5.750 5.00 100.000 0.00 5.00
10. MENZEL, TESSA QUINN, SD 100.000 0.00 3.920 5.00 5.00
11. HEATH, SAYDEE COLONE, SD 13.060 4.00 100.000 0.00 4.00
12. GOLDADE, TESSA TIMBER LAKE, SD 100.000 0.00 5.310 4.00 4.00
13. HUSTED, HALEY HARROLD, SD 100.000 0.00 5.330 3.00 3.00
14. ROMERO, SUMMER WINNER, SD 100.000 0.00 6.850 1.00 1.00
15. HANSON, RAMEE JO BURKE, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
16. RETZER, KODI LONGLAKE, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
17. RETZER, PRAIRIE LONG LAKE, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
18. SCHUYLER, SAIGE HAMILL, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
19. STROUP, TAYLEE FORT PIERRE, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
20. SANDQUIST, GRACIE TRAIL CITY, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
21. ROSE, EMILY FORT PIERRE, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
22. TIBBS, JAYDA FORT PIERRE, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
23. CARROLL, CHEYENNE HARROLD, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
24. GABRIEL, SAGE QUINN, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
25. GROPPER, TAWNY LONG VALLEY, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
26. KAISER, ARISTA MILLBORO, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
27. KNIPPLING, KAZNEY CHAMBERLAIN, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
28. WIENTJES, CHANNING MOUND CITY, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
29. DOUGHERTY, CHEYENNE COLOME, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
30. STUWE, SIERRA HOVEN, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
BULL RIDING
Place Member Name City 1st GO 2nd GO Total
  Score Points Score Points Points
1. SHIPPY, RIGGIN COLOME, SD 74.0 9.00 65.0 10.00 19.00
2. SHIPPY, RILEY COLOME, 67.0 8.00 59.0 8.00 16.00
3. JOHNSON, HUDSON KADOKA, SD 75.0 10.00 0.0 0.00 10.00
4. BRADFORD, DYLAN SELBY, SD 0.0 0.00 64.0 9.00 9.00
5. STERKEL, PEYTON MERRIMAN, NE 0.0 0.00 0.0 0.00 0.00
6. ARBACH, TATE SELBY, SD 0.0 0.00 0.0 0.00 0.00
7. HANSEN, TRENTON TIMBER LAKE, SD 0.0 0.00 0.0 0.00 0.00
8. HEBB, MARTY FORT PIERRE, SD 0.0 0.00 0.0 0.00 0.00
9. KIRKIE, KALER CHAMBERLAIN, SD 0.0 0.00 0.0 0.00 0.00
10. MAYER, JOHN PIERRE, SD 0.0 0.00 0.0 0.00 0.00
Boy's Cutting
Place Member Name City 1st GO 2nd GO Total
  Score Points Score Points Points
1. VOLMER, BRANDON WINNER, SD 71.0 9.00 71.0 10.00 19.00
2. GRIMES, JACKSON KADOKA, SD 70.5 8.00 69.0 9.00 17.00
3. STEFFEN, BLASIUS GREGORY, SD 72.0 10.00 62.0 5.00 15.00
4. SCHMIDT, TRAYER WHITE RIVER, SD 70.0 7.00 68.0 8.00 15.00
5. PHILLIPS, DAWSON WINNER, SD 67.0 6.00 63.0 6.00 12.00
6. GABRIEL, CEDAR QUINN, SD 61.0 4.00 67.0 7.00 11.00
7. PAZOUR, KADEN FT PIERRRE, SD 66.0 5.00 0.0 0.00 5.00
GOAT TYING
Place Member Name City 1st GO 2nd GO Total
  Time Points Time Points Points
1. STEVENS, LAYNI ST. LAWRENCE, SD 9.100 8.00 9.320 10.00 18.00
2. GABRIEL, SAGE QUINN, SD 9.450 5.00 9.360 9.00 14.00
3. STEVENS, JOSI ST. LAWRENCE, SD 8.820 9.00 11.010 2.00 11.00
4. HEATH, SAYDEE COLONE, SD 10.070 3.50 9.680 7.00 10.50
5. MENZEL, TESSA QUINN, SD 8.080 10.00 100.000 0.00 10.00
6. TIBBS, JAYDA FORT PIERRE, SD 10.840 1.00 9.590 8.00 9.00
7. RETZER, KODI LONGLAKE, SD 10.070 3.50 10.530 5.00 8.50
8. HUSTED, HALEY HARROLD, SD 9.110 7.00 14.360 0.00 7.00
9. SCHONEBAUM, LAINEE BURKE, SD 9.120 6.00 11.740 0.00 6.00
10. STROUP, TAYLEE FORT PIERRE, SD 12.870 0.00 10.130 6.00 6.00
11. STUWE, SIERRA HOVEN, SD 13.110 0.00 10.810 4.00 4.00
12. O'DANIEL, KATY JADE KADOKA, SD 10.200 2.00 11.060 1.00 3.00
13. CARLEY, JOEY PHILIP, SD 100.000 0.00 10.840 3.00 3.00
14. HANSON, RAMEE JO BURKE, SD 13.800 0.00 14.730 0.00 0.00
15. SCHUYLER, SAIGE HAMILL, SD 11.700 0.00 11.380 0.00 0.00
16. THEOBALD, SYDNEY FT. PIERRE, SD 100.000 0.00 11.420 0.00 0.00
17. GOLDADE, TESSA TIMBER LAKE, SD 13.300 0.00 14.980 0.00 0.00
18. ELWOOD, HALEIGH RELIANCE, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
19. HOFFINE, BAYLIE COLOME, SD 12.240 0.00 15.270 0.00 0.00
20. KAISER, ARISTA MILLBORO, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
21. KAMMERER, BOBBI PHILIP, SD 11.780 0.00 100.000 0.00 0.00
22. LOESCH, SAVANNAH PIERRE, SD 11.080 0.00 13.580 0.00 0.00
23. VANLIERE, MEGAN PIERRE, SD 11.000 0.00 12.270 0.00 0.00
24. WIENTJES, CHANNING MOUND CITY, SD 100.000 0.00 13.750 0.00 0.00
Girl's Cutting
Place Member Name City 1st GO 2nd GO Total
  Score Points Score Points Points
1. STEVENS, JOSI ST. LAWRENCE, SD 70.0 8.00 71.0 10.00 18.00
2. GABRIEL, SAGE QUINN, SD 71.0 9.00 67.0 7.00 16.00
3. FULTON, JENNA ST. LAWRENCE, SD 72.0 10.00 61.0 5.00 15.00
4. HEATH, SAYDEE COLONE, SD 68.0 7.00 68.0 8.00 15.00
5. LOESCH, SAVANNAH PIERRE, SD 65.0 6.00 70.0 9.00 15.00
6. SCHUYLER, SAIGE HAMILL, SD 64.0 5.00 66.0 6.00 11.00
POLE BENDING
Place Member Name City 1st GO 2nd GO Total
  Time Points Time Points Points
1. GABRIEL, SAGE QUINN, SD 23.019 7.00 22.063 9.00 16.00
2. CARROLL, CHEYENNE HARROLD, SD 23.303 6.00 22.112 8.00 14.00
3. GROPPER, TAWNY LONG VALLEY, SD 23.380 5.00 22.270 7.00 12.00
4. THEOBALD, SYDNEY FT. PIERRE, SD 22.138 10.00 31.775 0.00 10.00
5. STEVENS, LAYNI ST. LAWRENCE, SD 28.256 0.00 21.387 10.00 10.00
6. SCHONEBAUM, LAINEE BURKE, SD 22.659 9.00 32.049 0.00 9.00
7. LONG, LORENDA TIMBER LAKE, SD 23.652 3.00 22.433 6.00 9.00
8. ROMERO, SUMMER WINNER, SD 22.776 8.00 32.939 0.00 8.00
9. LOESCH, SAVANNAH PIERRE, SD 32.205 0.00 22.488 5.00 5.00
10. RETZER, PRAIRIE LONG LAKE, SD 23.559 4.00 23.463 0.00 4.00
11. CARLEY, JOEY PHILIP, SD 38.335 0.00 22.785 4.00 4.00
12. RETZER, KODI LONGLAKE, SD 46.107 0.00 23.092 3.00 3.00
13. KNIPPLING, KAZNEY CHAMBERLAIN, SD 24.042 2.00 33.313 0.00 2.00
14. GUINN, CAYCEE RELIANCE, SD 24.221 1.00 23.271 1.00 2.00
15. SCHUYLER, SAIGE HAMILL, SD 25.222 0.00 23.099 2.00 2.00
16. HANSON, RAMEE JO BURKE, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
17. STEVENS, JOSI ST. LAWRENCE, SD 29.121 0.00 37.627 0.00 0.00
18. MENZEL, TESSA QUINN, SD 26.601 0.00 36.745 0.00 0.00
19. STROUP, TAYLEE FORT PIERRE, SD 26.546 0.00 100.000 0.00 0.00
20. GOLDADE, TESSA TIMBER LAKE, SD 24.812 0.00 24.801 0.00 0.00
21. ROSE, EMILY FORT PIERRE, SD 24.703 0.00 28.619 0.00 0.00
22. TIBBS, JAYDA FORT PIERRE, SD 24.364 0.00 28.247 0.00 0.00
23. ELWOOD, HALEIGH RELIANCE, SD 39.092 0.00 100.000 0.00 0.00
24. FULTON, JENNA ST. LAWRENCE, SD 34.636 0.00 27.806 0.00 0.00
25. GUINN, TARYN RELIANCE, SD 27.590 0.00 29.384 0.00 0.00
26. HAM, MEZA SHADEHILL, SD 25.633 0.00 23.681 0.00 0.00
27. HEATH, SAYDEE COLONE, SD 42.472 0.00 26.129 0.00 0.00
28. HOFFINE, BAYLIE COLOME, SD 28.930 0.00 29.882 0.00 0.00
29. HUSTED, HALEY HARROLD, SD 32.332 0.00 26.963 0.00 0.00
30. KAMMERER, BOBBI PHILIP, SD 39.837 0.00 27.986 0.00 0.00
31. O'DANIEL, KATY JADE KADOKA, SD 40.316 0.00 32.872 0.00 0.00
32. VANLIERE, MEGAN PIERRE, SD 100.000 0.00 26.976 0.00 0.00
33. WIENTJES, CHANNING MOUND CITY, SD 100.000 0.00 56.381 0.00 0.00
34. STUWE, SIERRA HOVEN, SD 29.557 0.00 100.000 0.00 0.00
Reined Cow Horse
Place Member Name City 1st GO 2nd GO Total
  Score Points Score Points Points
1. PHILLIPS, DAWSON WINNER, SD 143.5 9.00 144.0 9.00 18.00
2. STEFFEN, BLASIUS GREGORY, SD 140.0 8.00 145.5 10.00 18.00
3. GRIMES, JACKSON KADOKA, SD 144.5 10.00 122.5 7.00 17.00
4. STEVENS, JOSI ST. LAWRENCE, SD 133.0 5.50 135.5 8.00 13.50
5. SCHMIDT, TRAYER WHITE RIVER, SD 133.0 5.50 119.0 6.00 11.50
6. GABRIEL, SAGE QUINN, SD 139.5 7.00 116.5 4.00 11.00
7. HEATH, SAYDEE COLONE, SD 116.0 4.00 118.0 5.00 9.00
SADDLE BRONC
Place Member Name City 1st GO 2nd GO Total
  Score Points Score Points Points
1. GABRIEL, CEDAR QUINN, SD 0.0 0.00 0.0 0.00 0.00
2. REIS, BUSTER RILIANCE, SD 0.0 0.00 0.0 0.00 0.00
3. SCHOFIELD, DYSON PHILIP, SD 0.0 0.00 0.0 0.00 0.00
4. HILL, BLAINE ONIDA, SD 0.0 0.00 0.0 0.00 0.00
STEER WRESTLING
Place Member Name City 1st GO 2nd GO Total
  Time Points Time Points Points
1. TIBBITTS, WYATT HOT SPRINGS, SD 10.230 9.00 5.790 10.00 19.00
2. HANNUM, RILEY FT PIERRE, SD 12.350 8.00 12.790 7.00 15.00
3. DENNIS, VICTOR PHILIP, SD 7.800 10.00 100.000 0.00 10.00
4. DEAN, BEAU PLATTE, SD 100.000 0.00 8.110 9.00 9.00
5. PETERSEK, LINKYN COLOME, SD 100.000 0.00 10.100 8.00 8.00
6. HANSON, FINN BURKE, SD 18.630 7.00 100.000 0.00 7.00
7. PAZOUR, KADEN FT PIERRRE, SD 20.110 6.00 100.000 0.00 6.00
8. GOOD, DENTON LONG VALLEY, SD 100.000 0.00 17.250 6.00 6.00
9. JOHNSON, HUDSON KADOKA, SD 22.880 5.00 100.000 0.00 5.00
10. TOPLE, SLATER FT PIERRE, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
11. CAHOY, WYATT COLOME, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
12. COWAN, TEVIN HARROLD, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
13. GRIMES, JACKSON KADOKA, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
14. PHILLIPS, DAWSON WINNER, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
15. SCHMIDT, TRAYER WHITE RIVER, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
TEAM ROPING
Place Member Name City 1st GO 2nd GO Total
  Time Points Time Points Points
1. DEAN, BEAU PLATTE, SD 22.470 8.00 6.980 10.00 18.00
2. STEFFEN, BLASIUS GREGORY, SD 22.470 8.00 6.980 10.00 18.00
3. HOSTUTLER, JESSE MIDLAND, SD 23.780 7.00 9.690 9.00 16.00
4. PAXTON, SULLY ONIDA, SD 23.780 7.00 9.690 9.00 16.00
5. GOOD, DENTON LONG VALLEY, SD 30.430 6.00 15.380 7.00 13.00
6. HANNUM, RILEY FT PIERRE, SD 30.430 6.00 15.380 7.00 13.00
7. CAHOY, WYATT COLOME, SD 11.570 10.00 100.000 0.00 10.00
8. PETERSEK, LINKYN COLOME, SD 11.570 10.00 100.000 0.00 10.00
9. VANDERPOL, WESTON GEDDES, SD 14.470 9.00 100.000 0.00 9.00
10. HEATH, SAYDEE COLONE, SD 14.470 9.00 100.000 0.00 9.00
11. TIBBITTS, WYATT HOT SPRINGS, SD 100.000 0.00 14.330 8.00 8.00
12. OLSON, TRACER WHITE RIVER, SD 100.000 0.00 14.330 8.00 8.00
13. GABRIEL, CEDAR QUINN, SD 100.000 0.00 17.360 6.00 6.00
14. VOLMER, BRANDON WINNER, SD 100.000 0.00 17.360 6.00 6.00
15. CARROLL, CHEYENNE HARROLD, SD 100.000 0.00 22.640 5.00 5.00
16. VARILEK, CHASE GEDDES, SD 100.000 0.00 22.640 5.00 5.00
17. GRIMES, JACKSON KADOKA, SD 100.000 0.00 23.640 4.00 4.00
18. PAZOUR, KADEN FT PIERRRE, SD 100.000 0.00 23.640 4.00 4.00
19. FULTON, JENNA ST. LAWRENCE, SD 100.000 0.00 25.880 3.00 3.00
20. PHILLIPS, DAWSON WINNER, SD 100.000 0.00 25.880 3.00 3.00
21. TIBBS, LAYNA FT PIERRE, SD 100.000 0.00 26.220 2.00 2.00
22. STEVENS, LAYNI ST. LAWRENCE, SD 100.000 0.00 26.220 2.00 2.00
23. HANSON, FINN BURKE, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
24. HANSON, RAMEE JO BURKE, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
25. STEVENS, JOSI ST. LAWRENCE, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
26. MENZEL, TESSA QUINN, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
27. STROUP, TAYLEE FORT PIERRE, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
28. SANDQUIST, GRACIE TRAIL CITY, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
29. TOPLE, SLATER FT PIERRE, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
30. TIBBS, JAYDA FORT PIERRE, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
31. CARLEY, JOEY PHILIP, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
32. WIENTJES, RAFE ONIDA, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
33. BLOCK, KAELAN MIDLAND, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
34. CLEMENTS, MYLES PHILIP, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
35. ENRIGHT, JD TIMBER LAKE, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
36. HAM, MEZA SHADEHILL, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
37. HANSEN, TRENTON TIMBER LAKE, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
38. OLSON, AUSTIN WHITE RIVER, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
39. OLSON, WYATT WHITE RIVER, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
40. REIS, BUSTER RILIANCE, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
41. SCHMIDT, TRAYER WHITE RIVER, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
42. VANLIERE, SHAWN PIERRE, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
43. EVEN, FRANK BURKE, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
44. KNIPPLING, KAZNEY CHAMBERLAIN, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
TIEDOWN
Place Member Name City 1st GO 2nd GO Total
  Time Points Time Points Points
1. STEFFEN, BLASIUS GREGORY, SD 10.510 10.00 11.100 9.00 19.00
2. DEAN, BEAU PLATTE, SD 11.140 9.00 11.820 8.00 17.00
3. TIBBITTS, WYATT HOT SPRINGS, SD 15.390 4.00 10.700 10.00 14.00
4. PAXTON, SULLY ONIDA, SD 13.730 6.00 12.600 6.00 12.00
5. VANDERPOL, WESTON GEDDES, SD 15.340 5.00 14.690 5.00 10.00
6. REIS, BUSTER RILIANCE, SD 13.640 8.00 24.650 0.00 8.00
7. ENRIGHT, JD TIMBER LAKE, SD 13.650 7.00 100.000 0.00 7.00
8. PHILLIPS, DAWSON WINNER, SD 100.000 0.00 12.260 7.00 7.00
9. SCHMIDT, TRAYER WHITE RIVER, SD 18.390 1.00 16.410 3.00 4.00
10. GOOD, DENTON LONG VALLEY, SD 24.870 0.00 15.350 4.00 4.00
11. WIENTJES, RAFE ONIDA, SD 15.630 3.00 100.000 0.00 3.00
12. HANNUM, RILEY FT PIERRE, SD 16.720 2.00 100.000 0.00 2.00
13. CLEMENTS, MYLES PHILIP, SD 20.150 0.00 17.400 2.00 2.00
14. OLSON, AUSTIN WHITE RIVER, SD 100.000 0.00 17.550 1.00 1.00
15. HANSON, FINN BURKE, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
16. HOSTUTLER, JESSE MIDLAND, SD 100.000 0.00 23.140 0.00 0.00
17. AASBY, GRADY HIGHMORE, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
18. BLOCK, KAELAN MIDLAND, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
19. CAHOY, WYATT COLOME, SD 19.010 0.00 100.000 0.00 0.00
20. COWAN, TEVIN HARROLD, SD 100.000 0.00 22.550 0.00 0.00
21. GRIMES, JACKSON KADOKA, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
22. OLSON, TRACER WHITE RIVER, SD 21.730 0.00 100.000 0.00 0.00
23. OLSON, WYATT WHITE RIVER, SD 22.150 0.00 21.230 0.00 0.00
24. PAZOUR, KADEN FT PIERRRE, SD 100.000 0.00 19.650 0.00 0.00
25. PETERSEK, LINKYN COLOME, SD 100.000 0.00 22.380 0.00 0.00
26. VANLIERE, SHAWN PIERRE, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00
27. EVEN, FRANK BURKE, SD 100.000 0.00 100.000 0.00 0.00